KONST / Litografier / Litografi 13014343
nr 1301 4343
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Litografi, Signerad, numrerad 65/100, daterad -72. Motivet: 89x119 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 januari 2020
kl 18:46:10
20/1 17:38:08
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt